Żwir płukany

Żwir płukany – wszechstronne kruszywo

żwir płukany
Żwir to kruszywo o pochodzeniu organicznym lub mineralnym. Jako żwir klasyfikuje się kruszywo o granulacji (rozmiarze ziaren) większej od 2 mm. Do najpopularniejszych i najczęściej stosowanych należą frakcje 2-8 mm i 8-16 mm, można jednak również znaleźć żwir o większym uziarnieniu. Żwir płukany pozbawiony jest zanieczyszczeń w postaci piasków i iłów, czyli drobniejszych cząsteczek kruszyw i idealnie nadaje się m.in. do drenażu podłoża oraz wielu innych zastosowań. Nasza oferta obejmuje wysokiej jakości żwir płukany dostępny w różnych frakcjach.

Zastosowanie i właściwości żwiru płukanego

Żwir płukany znajduje zastosowanie zarówno w pracach budowlanych, jak i drogowych oraz urządzaniu ogrodów. Żwir to element, który można wykorzystać do drenażu działki, a także filtrowania w systemach oczyszczania wody. Do stosowania w różnego typu filtrach stosuje się żwir o zaokrąglonych krawędziach. Kruszywo mniejszych frakcji wykorzystuje się też do utwardzania dróg i sporządzania mieszanek betonowych, z których powstają nawierzchnie, prefabrykaty i elementy konstrukcyjne. Zdarza się również, że jest ono używane przy produkcji mas bitumicznych.
Żwir płukany ma też bardzo wysokie walory estetyczne, a więc jest chętnie stosowany do wysypywania ścieżek i alejek, tworzenia opasek wokół domu, podjazdów i innych nawierzchni. Stosuje się go również do tworzenia i dekorowania rabatek, skalniaków, oczek wodnych, basenów i innego typu konstrukcji ogrodowych. Szerokie zastosowanie sprawia, że żwir płukany jest materiałem, na który występuje bardzo duże zapotrzebowanie, nie tylko w budownictwie i przemyśle.

Żwir płukany – oferta firmy Wojtynski

Nasza oferta obejmuje wysokiej jakości żwir płukany występujący w różnych frakcjach. Sprzedajemy kruszywo, które jest starannie wydobywane i sortowane przy użyciu nowoczesnych maszyn, co gwarantuje jego dostosowanie do Państwa potrzeb. Proponowany przez nas żwir może być wykorzystywany w pracach budowlanych, drogowych, produkcyjnych, a także do dekoracji i drenażu. Oferujemy również fachową pomoc w doborze odpowiedniego kruszywa do każdego zastosowania.
Dysponujemy własną flotą transportową, a nasi wykwalifikowani pracownicy mają duże doświadczenie w przewożeniu materiałów sypkich. Realizujemy dostawy dla przedsiębiorców i Klientów indywidualnych. W naszej ofercie znajdą Państwo również inne kruszywa jak np. piach budowlany oraz ziemię ogrodową, beton kruszony i inne surowce.
Serdecznie zapraszamy do współpracy!