Ziemia ogrodowa

Ziemia ogrodowa

ziemia ogrodowa
Marzy się Państwu bujny ogród, w którym można się zrelaksować, skryć w cieniu drzewa, uprawiać kolorowe kwiaty i ekologiczne warzywa oraz aromatyczne zioła? Wysokiej jakości ziemia ogrodowa to podstawa do stworzenia dobrych warunków do rozwoju różnego rodzaju roślin, a także równego i soczyście zielonego trawnika. Oferowana przez firmę Wojtynski ziemia do ogrodu sprawdzi się w ogródkach przydomowych, a także na działkach rekreacyjnych i letniskowych.

Jaka powinna być idealna ziemia do ogrodu?

Rośliny do rozwoju potrzebują nie tylko światła słonecznego i wody. Niezwykle ważne jest też odpowiednie podłoże. Gleba, w której sadzi się lub sieje rośliny różnego typu powinna mieć odpowiednią gęstość i przepuszczalność, a także zawartość soli mineralnych i innych składników, które rośliny pobierają wraz z wodą. Poza składem i strukturą ziemi ogrodowej istotny jest też m.in. jej odczyn – pH mieszczące się w granicach kwaśnych lub obojętnych będzie najlepsze do uprawy większości gatunków.
Ze względu na strukturę możemy podzielić ziemię do ogrodu na:
• piaszczystą – luźną i łatwą w uprawie, ale wymagającą częstego nawożenia,
• gliniastą – słabo przepuszczalną i ciężką, przez co trudną w uprawie,
• piaszczysto-gliniastą, która łączy w sobie zalety obu rodzajów gleb, wyróżniając się dobrą przepuszczalnością i znaczną ilością składników odżywczych.
Najlepsza ziemia do ogrodu ma grudkowatą strukturę, zatrzymuje sporą ilość wody i jest dobrze natleniona. Pomaga w tym między innymi zawartość odżywczego humusu. Szczegółowe parametry gleby warto dopasować też do rodzaju roślin, jaki zamierzamy uprawiać. Te dzielą się bowiem m.in. na kwasolubne i zasadolubne, niektóre gatunki wymagają też bardziej zwartego, a inne luźniejszego, bardziej przepuszczalnego podłoża.

Wysokiej jakości ziemia ogrodowa – oferta firmy Wojtynski

Ziemia ogrodowa powinna być żyzna, pulchna i niezanieczyszczona zbędnymi odpadami. Warto zainwestować w podłoże ze sprawdzonego źródła, dzięki któremu będzie możliwe wyhodowanie pięknego, równego trawnika oraz wymarzonych rabat, krzewów, drzew czy nawet warzyw. Oferowana przez nas ziemia ogrodowa to idealne podłoże pod przydomowy ogród, charakteryzujące się optymalnymi parametrami struktury, przepuszczalności oraz żyzności. Jako doświadczona firma i rzetelny partner w biznesie gwarantujemy wysoką jakość wszystkich oferowanych przez nas produktów – nie tylko ziemi ogrodowej, ale też ziemi na podniesienie terenu, naturalnych kruszyw czy kruszywa betonowego. Dysponujemy własną flotą transportową, dzięki czemu zamówione surowce możemy dostarczyć wprost do Klienta. Zapraszamy do współpracy!