Piasek budowlany

Kruszywa – piasek budowlany i inne rodzaje piasku

piasek budowlany
Piasek to uniwersalne kruszywo pochodzenia mineralnego lub organicznego o niewielkiej frakcji (drobnym uziarnieniu). Różne rodzaje piachu mogą być wykorzystywane podczas wielu prac budowlanych oraz drogowych i nie tylko. Firma Wojtynski oferuje sprzedaż piachu z własnego wydobycia. Oferujemy m.in. piach wiślany, piach zasypowy i piasek budowlany wydobywane, suszone i sortowane przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu i gwarantujących dokładność metod.

Zastosowanie piachu – budownictwo

Piasek jest jednym z najbardziej wszechstronnych kruszyw. Piasek budowlany może być wykorzystywany niemal na każdym etapie budowy. Jest bowiem składnikiem zapraw murarskich czy tynków, a także betonu. Używa się go także do wytwarzania cegieł czy kostki brukowej.
Ważne, by do produkcji zaprawy lub tynku wykorzystywać kruszywo o drobnej frakcji (1-2 mm), istotne również, by w piasku nie znajdowały się zanieczyszczenia innych substancji. Doskonale do tego celu nadaje się piach wiślany. Jest on bowiem drobny, a powierzchnia ziaren jest w naturalny sposób wygładzona przez wodę. W zależności od rodzaju użytego piasku przygotowana zaprawa lub beton mogą mieć różne właściwości, w szczególności dotyczące twardości, wytrzymałości czy odporności na przeciążenia. Bardzo drobny piasek może być też wykorzystywany do wytwarzania gładzi.
Piasek budowlany jako składnik betonu wykorzystywany jest w bardzo wielu pracach budowlanych i drogowych, począwszy od wykonywania podjazdów i innych twardych nawierzchni, poprzez elementy konstrukcyjne i fundamenty, a skończywszy na elementach dekoracyjnych i wykończeniowych.
Piach zasypowy nie nadaje się do produkcji zapraw ani betonu, jest jednak chętnie wykorzystywany do obsypywania fundamentów i wyrównywania oraz podwyższania terenu, a także zasypywania wykopów. Bardzo dobrze nadaje się do zabezpieczania kabli i rur umieszczanych w zagłębieniach terenu. Jego atutem jest też niska cena w stosunku do czystego piasku budowlanego.

Piach wiślany – inne zastosowania

Piach wiślany jest ceniony nie tylko w branży budowlanej. Regularne, drobne ziarna piasku rzecznego sprawdzają się także w ogrodnictwie, jako składnik podłoża dla roślin. Wpływają one na zwiększenie przepuszczalności ziemi ogrodniczej. Piasek rzeczny może mieć również walory dekoracyjne, nadaje się do usypywania sztucznych plaż i stosowania w akwariach oraz do utwardzania nawierzchni.
Piach wiślany, zasypowy i budowlany – nasza oferta
Firma Wojtynski dysponuje dużym wyborem kruszyw o różnych parametrach i zastosowaniu. Jesteśmy w stanie dostarczyć wysokiej jakości piasek wiślany i budowlany oraz wszechstronny piach zasypowy. Posiadamy własny transport, a nasi kierowcy dysponują dużym doświadczeniem w przewożeniu materiałów sypkich. Siedziba naszej firmy znajduje się na terenie Sulejówka. Jednak ze względu na szeroki zasięg działalności, obsługujemy również klientów z miasta Haliów i okolic Po wcześniejszym uzgodnieniu dojedziemy także w dalsze rejony. Dystrybuujemy również inne kruszywa – żwir, ziemię oraz beton kruszony. Współpracujemy z przedsiębiorcami, a także klientami indywidualnymi. Prosimy o kontakt, jeśli są Państwo zainteresowani złożeniem zamówienia.